Nelze načíst licenční kód

Pro úspěšnou komunikaci (načtení kódu, zaslání ověřovacího e-mailu), je potřeba na Vašem firewallu povolit tyto odchozí porty, které jsou použity pro úspěšnou komunikaci s našim licenčním serverem.

TCP 24131 - slouží pro komunikaci s licenčním serverem.

TCP 587 TLS - slouží pro odesláním emailu na náš poštovní server šifrovaným přenosem s doménovým jménem: mail.premier-system.cz.

Na této stránce:

Chyba při odeslání ověřovacího e-mailu - e-mail nelze odeslat

Při pokusu odeslat ověřovací e-mail se zobrazí zpráva, že se e-mail nepodařilo odeslat


Tato chyba má příčinu v zablokovaných portech na Vašem firewallu nebo v antivirovém programu. Pravděpodobně máte na firewallu blokované porty, resp. nejsou nastaveny povolené porty.

Pro úspěšnou komunikaci (načtení kódu, zaslání ověřovacího e-mailu), je potřeba na Vašem firewallu povolit tyto odchozí porty, které jsou použity pro úspěšnou komunikaci s našim licenčním serverem.

TCP 24131 - slouží pro komunikaci s licenčním serverem.

TCP 587 TLS - slouží pro odesláním e-mailu na náš poštovní server šifrovaným přenosem s doménovým jménem: mail.premier-system.cz.Chyba při odeslání ověřovacího e-mailu - chybová zpráva


Při pokusu odeslat ověřovací e-mail se zobrazí chyba jako na obrázku


Řešení 1:

V adresáři \premier\ je pravděodobně přítomen soubor ISDS.EXE - ten je nutné odstranit (odstranit jej lze, když nebude nikdo v programu přihlášen)

Pokud si nejste jistí, kde je program nainstalován, klikněte pravým tlačítkem na ikonku PREMIER, který máte na ploše a z menu zvolte poslední položku vlastnosti. V dalším dialogu se objeví informace, kde je program uložen (nainstalován)

V poli "Spustit v:" je uvedená cesta, kde je program uložen. Otevřeme "Tento počítač" - disk C - složku, která je uvedena v dialogu \premier\ a najdeme soubor ISDS.EXE, který odstraníme.


V adresáři se mohou nacházet dva soubroy ISDS.

ISDS.APP - ten je v pořádku, ten zůstává

ISDS.EXE - odstraníme

V případě, že máte stále Windows XP, lze registraci provést pouze na PC s min. verzí Windows 7. V tomto případě kontaktujte technickou podporu na čísle 604 376 533.

Nicméně práci na PC s operačním systémem Windows XP nedporučujeme používat.


Řešení 2:

Na starších verzích Windows Serveru může být vypnutý, resp. nepovolený protokol TLS v nastavení operačního systému. Prověřte také, zda je toto zapnuto.

Ovládací panely - Možnosti Internetu - záložka "Upřesnit" a zde zapněte volbu TLS 1.2Chyba při odeslání ověřovacího e-mailu - nelze se připojit

V případě, že Vaše připojení má aktvině přidělenou IPv6, nemusí dojít ke správnému překladu adres a tím spojení pro odeslání e-mailu. V tomto případě se může zobrazit chyba, jako je na obrázku níže


Řešení:

Nejrychlejší řešení je vypnout (dočasně, popř. trvale) protokol IPv6 ve Vašem PC. S tímto Vám pomohou Vaši správci IT, popřípadě to lze provést uživatelsky, pokud k tomu máte oprávnění ve Windows.

Ukončete IS PREMEIR.

Vpravo dole, ve Windows, kde se nacházejí systémové hodiny, klikněte na ikonku "malého počítače" - "sítě" - Nastavení sítě a internetu, jako na obrázku níže


Po kliknutí na volbu "Nastavení sítě a internetu" se zobrazí nastavení Windows. Zde klikněte na volbu Ethernet na levé straně. Na pravé straně je pak možnost "Změnit možnosti adaptéru" - obrázek níže


Zobrazí se pak další dialog "Síťová připojení", kde bude zobrazena Vaše síťová karta, může být kabelová nebo bezdrátová a název může být různý. Bude aktivní, to znamená, že tam nebude červený křížek.

Na tuto ikonku připojení 2x klikněte, zobrazí se dialog, kde ve spodní části je tlačítko "Vlastnosti" - po zobrazení vlastností najděte řádek, kde je uvedeno "Protokol IP verze 6 (TCP/IPv6)", tuto volbu zrušte

viz. obrázek níže


Pak už je zvolíme OK a všechny předchozí dialogy můžeme zavřít.

Spustíme IS PREMIER a můžeme registrovat.


Pokud nemáte ve Vašem PC oprávnění k tomuto výše uvedenému, požádejte prosím Vašeho správce IT.
  • No labels