You are viewing an old version of this page. View the current version.

Compare with Current View Page History

« Previous Version 41 Next »


Jak už jsme informovali, došlo k situaci, kdy společnost Microsoft aktualizací 1803 zakázala přístup k internetu aplikacím, které se spouští přes síť pomocí protokolu SMB 1. Toto omezení funkcionality se týkalo  i našeho programu PREMIER system. Společnost Microsoft na skutečnost, že takto je omezeno mnoho aplikací, bohužel nereagovala v poslední aktualizaci.

Bohužel jsme netušili, že omezení ze strany společnosti Microsoft přijde náhle, bez jakéhokoliv upozornění. Z toho důvodu jsme doporučili pozastavit aktualizaci Windows všem, kteří mají síťovou verzi smart-klient programu Premier system.
Symptomy problému 

Program nemá spojení s internetem
Není funkční aktualizace programu
Není funkční aktualizace kurzovního lístku
Není funkční načtení partnerů pomocí IČ nebo komunikace se servery státní správy
Není funkční EET

Problém s aktualizací Windows 10 (1803) - je vyřešen!


Popis problému - řešení

Na výše uvedenou  skutečnosti jsme reagovali a pracovali na vývoji úprav, které by zajistili bezproblémový chod našich produktů. Tyto úpravy jsou již k dispozici Premier update a poté je možné  stáhnout aktualizaci Windows 1803.

Pro bezproblémové fungování je  potřeba mít  nainstalovány všechny aktualizace Windows k  27.6.2018.Aktivace protokolu SMB1

Pokud jste již nedávno měnili na serveru verzi protokolu SMB, je vhodné použít tyto registry, aby se aktivoval zpět protokol SMB1. Registry je nutné přidat jak na serveru, tak na PC s Windows 10. Změny se projeví až po restartu serveru a PC.

Stáhněte si prosím tento REG soubor a přidejte jej na serveru

lan_man_smb1.reg


  • No labels