Page tree
Skip to end of metadata
Go to start of metadata

You are viewing an old version of this page. View the current version.

Compare with Current View Page History

« Previous Version 28 Next »


Kapitoly k modulu:
Symptom:

Program nemá spojení s internetem
Není funkční aktualizace programu
Není funkční aktualizace kurzovního lístku
Není funkční načtení partnerů pomocí IČ nebo komunikace se servery státní správy
Není funkční EETPříčina:

Společnost Microsoft v této verzi Windows 10 ukončila podporu protokolu pro sdílení souborů SMB v.1 resp. verzí 1.0, 1.1, 2.0. Pokud se spouští jakákoli síťová aplikace, která dále sama komunikuje s internetem, tato komunikace je na úrovni operačního systému blokována, pokud je sdílená aplikace spouštěna ze serveru s protokolem pro sdílení souborů SMB 2.0 nebo nižším. Toto omezení se týká veškerých aplikací, které se spouští přes lokální síť.

Jak už jsme informovali, došlo k situaci, kdy společnost Microsoft aktualizací 1803 zakázala přístup k internetu aplikacím, které se spouští přes síť pomocí protokolu SMB 1. Toto, pravděpodobně trvalé omezení funkcionality se týká i našeho programu PREMIER system. Společnost Microsoft na skutečnost, že takto je omezeno mnoho aplikací, bohužel nereagovala v poslední aktualizaci.

Bohužel jsme netušili, že omezení ze strany společnosti Microsoft přijde náhle, bez jakéhokoliv upozornění.

 

Řešení pro SMB 1 - Update Premier system

Naši vývojáři našli upravili verzi PREMIER system smart-klient s použitím volání veškeré internetové komunikace z lokálního disku, aby bylo možné jej dále provozovat na protokolu SMB1.  Prosím aktualizujte si váš IS PREMIER. Poté je možné také aktualizovat Windows 10 na verzi 1803 a vyšší. Všechny aplikace využívající internet bude možné využívat bez omezení.


Doporučujeme používat SMB 1

Pokud jste již nedávno měnili na serveru verzi protokolu SMB, je vhodné použít tyto registry, aby se aktivoval zpět protokol SMB1. Registry je nutné přidat jak na serveru, tak na PC s Windows 10. Změny se projeví až po restartu serveru a PC.

Stáhněte si prosím tento REG soubor a přidejte jej na serveru

lan_man_smb1.regVarianty pro řešení protokolu SMB 2

Verzi Smart-klient bohužel nebude z technických důvodů provozovat na protokolu SMB 2. Pro tento protokol je možné použít pouze verzi Premier system Enterprise, která využívá technologii SQL  server a je již dlouhodobě v nabídce našich produktů.  V tuto chvíli naši vývojáři pracují na některých modernizačních  úpravách v této verzi, po jejichž dokončení vám zašleme zprávu o možnostech a speciální akci o přechodu na tuto verzi, případně dalších možnostech provozu programu na protokolu SMB2.  Další varianty pro tento prokol je přechod na terminálový režim, nebo využití služby Outsourcing, viz. dále.


  • Migrace na verzi Premier system Enterprise SQL

          Protokol a SMB2, SMB3 podporuje verze Premier system Enterprise, která využívá technologii SQL  server. V tuto chvíli naši vývojáři pracují na některých modernizacích v této verzi, po jejichž dokončení, v řádu několika týdnů vám zašleme zprávu o možnostech a speciální akci o přechodu na tuto verzi.


  • Služba – Premier system  Outsourcing

          Umístění programu Premier system na naše firemní servery. V tomto případě není nutné investovat do verze Enterprise,

          Všechny informace k této službě můžete nalézt v příloze tohoto emailu nebo zde

 

  • Migrace na interní terminálový síťový provoz

           Zavést ve vaší společnosti síťový provoz stávající aplikace Premier system prostřednictvím terminálového serveru. V této variantě není nutné zakoupit verzi Premier Enterprise.


  • No labels