Page tree
Skip to end of metadata
Go to start of metadata

You are viewing an old version of this page. View the current version.

Compare with Current View Page History

« Previous Version 21 Next »

Kapitoly k modulu:
Symptom:

Program nemá spojení s internetem
Není funkční aktualizace programu
Není funkční aktualizace kurzovního lístku
Není funkční načtení partnerů pomocí IČ nebo komunikace se servery státní správy
Není funkční EET


Příčina:

Společnost Microsoft v této verzi Windows 10 ukončila podporu protokolu pro sdílení souborů SMB v.1 resp. verzí 1.0, 1.1, 2.0. Pokud se spouští jakákoli síťová aplikace, která dále sama komunikuje s internetem, tato komunikace je na úrovni operačního systému blokována, pokud je sdílená aplikace spouštěna ze serveru s protokolem pro sdílení souborů SMB 2.0 nebo nižším. Toto omezení se týká veškerých aplikací, které se spouští přes lokální síť.

Jak už jsme informovali, došlo k situaci, kdy společnost Microsoft aktualizací 1803 zakázala přístup k internetu aplikacím, které se spouští přes síť pomocí protokolu SMB 1. Toto, pravděpodobně trvalé omezení funkcionality se týká i našeho programu PREMIER system. Společnost Microsoft na skutečnost, že takto je omezeno mnoho aplikací, bohužel nereagovala v poslední aktualizaci.

 

Řešení PRO SMB 1

Naši vývojáři našli upravili verzi Premier system smart-klient  použitím volání z lokálního disku, aby bylo možné jej dále provozovat na protokolu SMB1.  Prosím aktualizujte si váš program Premier system.  Poté je možné  si aktualizovat  Windows 10 na verzi 1803 a vyšší. Všechny aplikace využívající internet bude možné využívat bez omezení s výjimkou aktualizace, která se musí provádět.

Doporučujeme používat SMB 1

 

Řešení PRO SMB 2

Verzi Smart-klient bohužel nebude z technických důvodů provozovat na protokolu SMB 2. Pro tento protokol je možné použít pouze verzi Premier system Enterprise, která využívá technologii SQL  server. V tuto chvíli naši vývojáři pracují na některých úpravách v této verzi, po jejichž dokončení vám zašleme zprávu o možnostech a speciální akci o přechodu na tuto verzi, případně dalších možnostech provozu programu na protokolu SMB2.  • No labels