You are viewing an old version of this page. View the current version.

Compare with Current View Page History

« Previous Version 20 Next »

Kapitoly k modulu:
Symptom:

Program nemá spojení s internetem
Není funkční aktualizace programu
Není funkční aktualizace kurzovního lístku
Není funkční načtení partnerů pomocí IČ nebo komunikace se servery státní správy
Není funkční EET


Příčina:

Společnost Microsoft v této verzi Windows 10 ukončila podporu protokolu pro sdílení souborů SMB v.1 resp. verzí 1.0, 1.1, 2.0. Pokud se spouští jakákoli síťová aplikace, která dále sama komunikuje s internetem, tato komunikace je na úrovni operačního systému blokována, pokud je sdílená aplikace spouštěna ze serveru s protokolem pro sdílení souborů SMB 2.0 nebo nižším. Toto omezení se týká veškerých aplikací, které se spouští přes lokální síť.

Jak už jsme informovali, došlo k situaci, kdy společnost Microsoft aktualizací 1803 zakázala přístup k internetu aplikacím, které se spouští přes síť pomocí protokolu SMB 1. Toto, pravděpodobně trvalé omezení funkcionality se týká i našeho programu PREMIER system. Společnost Microsoft na skutečnost, že takto je omezeno mnoho aplikací, bohužel nereagovala v poslední aktualizaci.

 

Řešení PRO SMB 1

Naši vývojáři našli upravili verzi Premier system smart-klient  použitím volání z lokálního disku, aby bylo možné jej dále provozovat na protokolu SMB1.  Prosím aktualizujte si váš program Premier system.  Poté je možné  si aktualizovat  Windows 10 na verzi 1803 a vyšší. Všechny aplikace využívající internet bude možné využívat bez omezení s výjimkou aktualizace, která se musí provádět.

Doporučujeme POUŽÍVAT SMB 1

 

Řešení PRO SMB 2

Verzi Smart-klient bohužel nebude z technických důvodů provozovat na protokolu SMB 2. Pro tento protokol je možné použít pouze verzi Premier system Enterprise, která využívá technologii SQL  server. V tuto chvíli naši vývojáři pracují na některých úpravách v této verzi, po jejichž dokončení vám zašleme zprávu o možnostech a speciální akci o přechodu na tuto verzi, případně dalších možnostech provozu programu na protokolu SMB2.  • No labels