Program nabízí propracované řešení pro práci s dárkovými poukazy.Na této stránce najdete:


Nastavení dárkového poukazu

Dárkový poukaz je nutné založit jako samostatnou skladovou kartu, na které bude nastaveno, že se jedná o dárkový poukaz a to v záložce "Prodejní ceny - Ostatní, EET, Dárkové poukazy - EET kredit (dárkové poukazy)". Program pak automaticky z karty udělá kartu služeb a zakáže na ní slevy. Na tuto skutečnost uživatele upozorní a doporučí zkontrolovat nastavení hodnoty poukazu (kód DPH, prodejní ceny). Kód DPH se zadává dle toho, zdali je poukaz vázán přímo k nějaké službě nebo je neurčitý. Pokud je ke konkrétní službě (např. poukaz masáže), zadá se již konkrétní kód a sazba DPH stejná jako u budoucí služby. V případě poukazu na libovolné zboží nebo služby se zadá kód DPH s nulovou sazbou – neuskutečněná plnění.

U dárkového poukazu lze také nastavit jeho platnost, která je následně systémem hlídána.


Prodej dárkových poukazů

Pro kontrolu dárkových karet program při jejich výdeji automaticky vygeneruje unikátní 8-místný číselný kód, který ovšem může uživatel dle libosti změnit. Podmínkou je, že číselný kód musí být alespoň 6-místný. Pokud požadujete, aby program vygeneroval jiný kód, pak toto provede stisknutím tlačítka "...".Tisk dárkových poukazů

Tisk dárkového poukazu se provádí v dialogu tisku výdejky pomocí nové volby :"Tisk dárkových poukazů". Jako všechny sestavy v programu je i základní tisková sestava dárkového poukazu editovatelná, díky čemuž si může uživatel vytvořit libovolný vzhled dárkového poukazu.Uplatnění dárkového poukazu

Uplatnění poukazu se provádí ve výdejce se skladovou kartou dárkového poukazu, která se přidá s mínus množstvím. U výdejky je nutné vždy zadat unikátní kód poukazu, který je čerpán, jinak systém nepovolí uložení dokladu. Co se týče uplatnění poukazu, tak je v programu možné evidovat jak postupné, tak plné čerpání. Systém při uplatnění poukazu hlídá unikátní kód, platnost a hodnotu poukazu. U této výdejky je nutné vždy zadat unikátní kód poukazu, který je čerpán, jinak systém nepovolí uložení dokladu.


Přehled o dárkových poukazech

Pro jednoduché a přehledné sledování stavu čerpání, otevřených nebo propadlých dárkových poukazů byl ve skladu (Přehledy) vytvořen nový kontrolní interaktivní přehled "Přehled o dárkových poukazech". 

V případě, že je poukaz po platnosti a neuplatněn, zobrazí se v přehledu červeně.


E-shop

Dárkové poukazy lze zadávat také v objednávkách odběratelů i E-shopech. Unikátní číslo se v objednávce zadávat může i nemusí. Pokud se se již zadá, např. na e-shopu kvůli rychlosti dodání zákazníkovi při online platbě přímo z E-shopu, je za vygenerování unikátního čísla odpovědný poskytovatel E-shopu.


Generování kódů pro výrobu dárkových karet

Program nabízí funkci pro hromadné vygenerování unikátních kódů pro výrobu dárkových poukázek/karet a to v záložce "Sklady - Kontroly, účtování, inventura - Generování kódů pro výrobu dárkových karet".

Pomocí této funkce program vygeneruje požadovaný počet unikátních kódů, který může sloužit jako podklad externí firmě pro vytištění např. 100 plastových karet.

Takto před chystané karty lze následně při jejich koupi využít a načíst si unikátní kód čtečkou a pouze zadat hodnotu pro obdarovaného. Tímto způsobem snadno nachystat prázdné poukazy, se kterými následně obsluha pokladny pracuje rychleji


  • No labels