Úrovně oprávnění

V aplikaci Premier Air je možno nadefinovat 3 možné druhy uživatelů, kteří budou k aplikaci přistupovat s odlišnými právy:

Administrátor

Uživatel s oprávněním administrátor může vše, má tedy i přístup k nastavení a může přidávat další uživatele k dané účetní jednotce.

Založením nové účetní jednotky se zakladatel automaticky stává jejím administrátorem.

(Může mít různé role v různých účetních jednotek).

Běžný uživatel

Běžný uživatel nemá přístup k nastavení a ke správě uživatelů. Jinak může vše.

Uživatel bez práv

Uživatel bez práv se nemůže ani přihlásit. Tato volba slouží k dočasnému zamezení přístupu bez nutnosti uživatele mazat (po obnovení mu např. zůstává heslo).


Postup pro založení účetní jednotky s více uživateli:

1. Uživatel, který bude mít oprávnění administrátora se zaregistruje do aplikace Premier Air a zde založí účetní jednotku.

2. V druhém kroku založení účetní jednotky "Uživatelé" administrátor přidá všechny uživatele (jejich e-mailové adresy) do seznamu a příslušným uživatelům navolí úrovně oprávnění (viz výše).

Zde může uživatel navolit jak registrované, tak neregistrované uživatele.3. Pokud je daná e-mailová adresa v systému zaregistrovaná, tak danému uživateli pouze přijde informační e-mail o přidání (resp. změně) uživatelského práva a práva mu v aplikaci automaticky naskočí.


Pokud e-mailová adresa nebude v systému zaregistrovaná, přijde na požadovanou emailovou adresu informační e-mail (viz obrázek). 


Po kliknutí na "Přejít do účetní jednotky" bude uživatel přesměrován na stránky aplikace Premier Air a zde vyzván k registraci.  • No labels