Stažení instalace ThinPrint RDP v počítači klienta

Aplikace ThinPrint je určena pouze pro klienty služby PREMIER outsurcing. Pro interní použití na lokálních sítích Vašich serverů je aplikace k ničemu. Pro klienty outsourcingu je tato aplikace potřebná pro mapování lokálních tiskáren na náš server. Aby bylo možné tisknout z prostředí našeho serveru na Vaší lokální tiskárně instalované ve Vašem PC.


Tento instalační program je univerzální pro všechny 32bitové i 64bitové operační systémy – Windows 7, Windows 8, Windows 8.1, Windows 10.

Níže jsou ke stažení instalační soubory pro ThinPrint RDP. Je nutné stáhnout a nainstalovat verzi pro Váš PC.  


Vyberte prosím verzi podle Vašeho operačního systému, 64 bitový nebo 32 bitový (jak zjistit typ Operačního systému je uvedeno níže na obrázcích) a stáhněte instalační soubor, který si uložte do počítače, například na Plochu. Po stažení jej spustíte a nainstalujete program pro vzdálený tisk. Pokračujeme dle níže uvedených obrázků. 


Na této stránce najdete:

Instalace ThinPrint RDP v počítači klienta s operačním systémem Windows (x86 nebo x64)

Po stažení instalačního balíčku, který si prosím uložte na libovolné místo ve Vašem počítači, lze spustit instalaci produktu ThinPrint. Samotná instalace je velmi jednoduchá. 2x klikneme na stažený soubor a instalace se spustí.


Souhlasíme se smlouvou a zaškrtneme volbu "I accept the terms of the licence agreement" a pokračovat tlačítkem Next ...  

V tomto dialogu není nutné nic měnit.

Dalším a posledním dialogem je samotné spuštění a instalace ThinPrint. Klikneme na tlačítko Install a produkt ThinPrint RDP se nainstaluje do Vašeho počítače.


Další nastavení (společná pro 32 a 64 bit)

Toto nastavení je důležité a v případě, že máte v lokálním PC větší množství tiskáren, které pro potřeby tisku z outsourcingového serveru nepoužíváte, doporučujeme věnovat pozornost níže uvedenému. Větší množství tiskáren Vám může zpomalit Vaši internetovou linku.

V Nabídce Start ve Vašich Windows nalezneme program ".Print Client Windows"

 


Spustíme zástupce "ThinPrint Client RDPa zvolíme druhou možnost, tedy volbu „Use This Printer“ a ze seznamu vybereme tu tiskárnu, která je ve Vašem operačním systému nastavena jako výchozí.


Na záložce Assignment přidáme zaškrtávací boxy u potřebných tiskáren.

Volte prosím maximálně 3 Vaše tiskárny


Vlastní tisk např. z PREMIERu na serveru je pak možný ihned po spuštění vzdálené plochy. Každý uživatel má k dispozici právě ty tiskárny, které vybral z předcházejícího nastavení nebo pouze na jeho výchozí tiskárnu. Názvy tiskáren na vzdáleném serveru jsou vždy v tomto tvaru:

Název tiskárny#jméno uživatele:pořadové číslo např.
 nebo

  


Jak zjistit verzi operačního systému?

Verzi a typ operačního systému lze zjistit několika způsoby.

1. Na ploše klikneme pravým tlačítkem na ikonu "Tento počítač" a zvolíme poslední volbu - Vlastnosti.

   Další podrobnosti o operačním systému je možné také zjistit, zda-li je operační systém 32 bitový nebo 64 bitový.... 

Ve Windows 10

  


Ve Windows 7, Vista a XP


2. Pokud není na ploše ikona "Tento počítač" je další možnost jak zobrazit vlastnosti v Nabídce Start. Klikneme na Nabídku Start a na ikoně Tento počítač klikneme opět pravým tlačítkem a zvolíme Vlastnosti.  


3. Pokud ani v Nabídce start nenajdeme ikonu "Tento počítač" jsou další možností "Ovládací panely", kde je ikonka "Systém", která také zobrazí požadované informace.

Pokud si nebude vědět rady, kontaktujte prosím vašeho správce IT