Oprava zobrazování českých znaků na počítačích i noteboocích některých výrobců pro Windows 7, 8 a 10

Nesprávné zobrazení českých znaků přímo na dialogových oknech IS PREMIER je způsobeno nesprávnou znakovou sadou u některých výrobců počítačů. Výrobci počítačů/notebooků mají od společnosti Microsoft výchozí obraz Windows, kterou výrobce následně upraví, ve většině případů tam přidá své vlastní aplikace nebo Trial verze dalších programů, což způsobí změnu a nesprávné zobrazení českých znaků u některých aplikací třetích stran.

Je nutné resetovat nastavení zobrazování znaků. To lze provést tak, že se dočasně nastaví v Ovládacích panelech v oblasti, vše do jiného, než českého jazyka. Systém se tak dočasně nastaví do angličtiny (základní systém zůstane stále ve výchozím jazyku) a po restartu PC, který je nutné, se zase vše vrátí zpět do češtiny a provede se znovu restart PC. Níže je popsáno kde lze toto nastavení změnit.

Přejdeme do Ovládacích panelů – Oblast


Na záložce „Formáty“ nastavíme Angličtinu, klikneme na tlačítko „Použít“. Na záložce „Místo“ nastavíme SpojenéStáty, klikneme na tlačítko „Použít“ Na záložce „Správa“ ve spodní části, nastavíme jako aktuální jazyk také angličtinu


Po výzvě Windows, restartujeme počítač. Po restartu Windows znovu všude nastavíme češtinu.


  • No labels