Tento modul slouží k pořizování a evidenci adresáře partnerů (odběratelů). Adresář partnerů slouží uložení kontaktních údajů odběratele a posléze pro snadnější fakturaci. Partneři jsou v modulu přehledně řazení dle abecedy. V pravé horní částí je vyhledávací pole, pomocí něhož lze podle názvu rychle v adresáři vyhledat potřebného partnera.


Ovládací prvky


 1. Nový partner - pomocí této volby lze do adresáře přidat nového partnera.
 2. Vyhledávání - pole slouží pro vyhledávání v seznamu partnerů.
 3. Smazání karty partnera - tato volba umožňuje smazat kartu partnera.


Úprava na kartě partnera se provádí kliknutím na řádek partnera v seznamu partnerů.


Založení karty partnera

Pro založení nového partnera slouží tlačítko "Nový partner".

Partnery lze zakládat několik způsoby:


 1. ručnětj. ruční vepsáním všech potřebných údajů.
 2. automaticky pomocí názvuv případě automatického založení pomocí názvu, stačí pouze do pole "název" vepsat název společnosti a stisknout tlačítko "lupa" nebo "enter". PREMIER Air vyhledá v systému ARES společnosti se stejným názvem a nabídne je k výběru.  
 3. automaticky pomocí IČAv případě automatického založení pomocí IČ, stačí pouze do pole "" vepsat identifikační číslo společnosti a stisknout tlačítko "lupa" nebo "enter". PREMIER Air opět vyhledá v systému ARES společnosti s daným IČ a nabídne je k výběru.  

 

Doporučujeme údaje automaticky načtené z internetu vždy raději zkontrolovat!


Pro usnadnění práce lze pořizovat nové obchodní partnery i z jiných modulů (z faktur nebo z pokladních dokladů). Pokud uživatel při své práci zjistí, že partnera nemá ve svém adresáři, pak jej lze do adresáře přidat přímo při vystavování faktur (resp. pokladních dokladů),t edy není nutné přeskakovat do modulu Partneři.
Údaje na kartě partnera

Na kartě partnera je potřeba vyplnit následující údaje vstupující do dokladů:

 • název společnosti/partnera - zde se vyplní název společnosti nebo jméno obchodní partnera, tento údaj bude dále napříč celou aplikací sloužit pro vyhledávání,
 •  - zde se vyplní identifikační číslo partnera,
 • DIČ - pokud partner má, pak se zde vyplní daňové identifikační číslo,
 • kontaktní osoba - pole pro jméno kontaktní osoby,
 • e-mail - tento e-mail bude sloužit pro elektronickou komunikaci, na tuto e-mailové adresu budou zasílány doklady,
 • město, ulice, PSČ, stát - zde se vyplní fakturační adresa partnera.
Přemier Air nabízí možnost ověření spolehlivosti partneraPři zadání DIČ partnera a kliknutí na tlačítko "ověřit plátce DPH" systém ověří, zdali je partner spolehlivý plátce DPH přes systému ADIS.


Mazání karet partnera

Smazat kartu partnera lze pomocí volby "křížek". Po stisknutí této volby bude uživatel vyzván k potvrzení smazání partnera, aby nedošlo k nechtěnému smazání.

 • No labels