Od 30.5. 2022 již společnost Google zruší možnost, aby aplikace třetích stran mohla využívat SMTP odesílání přes gmailové služby bez možnosti 2FA (dvoufázové ověření). Zároveň bude společností Google zrušena předvolba v nastavení gmailu "Přístup méně zabezpečených aplikací" - viz. obrázek níže


Aby bylo možné odesílat doklady z IS PREMIER přes Váš SMTP účet na Googlu (smtp.gmail.com), je nutné ve Vašem účtu na Googlu aktivovat možnost "Dvoufázové ověření"

Přihlašte se do správy Vašeho gmail účtu a v položce "Zabezpečení" aktivujte volbu "Dvoufázové ověření". Budete potřebovat mobilní telefon, kde Vám přijde pomocí SMS ověřovací kód


Po aktivaci dvoufázového ověření je potřeba ještě vygenerovat heslo pro aplikaci PREMIER. Toto heslo je možné použít jako heslo pro ověření v předvolbách globálních nebo uživatelských v IS PREMIER.


Vygenerované heslo slouží pouze pro aplikace třetích stran, jako je např. PREMIER. Není možné se jim přihlásit do Vašeho účtu a nastaví se jen jednou v předvolbách. Kdykoli je pak možné toto heslo odebrat a zakázat tak zasílat emaily prostřednictvím Vašeho účtu @gmail.com.  


Pokud si nejste jistí s nastavením, případně se jedná o firemní účet, požádejte prosím Vašeho správce IT, aby toto nastavil ve správě účtu na Google, resp. na gmail účtu.


  • No labels