PREMIER DASHBOARD neboli volně přeloženo „nástěnka“ nebo „závěs“, je vlastně opak pracovní plochy. Pokud máte něčeho spoustu otevřeného tak vlastně je pracovní plocha téměř k ničemu, protože není vidět. Opakem je „dashboard“, který je kdykoliv a odkudkoliv k dispozici a je nad všemi spuštěnými aplikacemi (jde vlastně o 3. vrstvu aplikací)

V dashboardu se nachází různé pomůcky a miniaplikace usnadňující práci uživatele. Pokud chcete nějakou pomůcku použít, stačí ji z dolní části přetáhnout myší na jakékoliv místo na obrazovce. Pomůcek můžete mít v dashboardu neomezené množství.

Dashboard kdykoliv vyvoláte kliknutím myši na tlačítko v horní liště (viz. obr) nebo klávesou Ctrl+F4.


Výhodou je i možnost spuštění dashboardu v úvodní obrazovce „výběr účetní jednotky“ což zajisté ocení účetní a auditorské firmy. U nalepovacích poznámek nebo odkazů k dokladům se nachází volba „zobrazit v okně výběr účetní jednotky“ (viz. obr). Máte-li např. rozdělaný doklad, stačí k němu umístit odkaz a zvolit tuto volbu. Při příštím přihlášení do programu si nemusíte pamatovat účetní jednotku, stačí na odkaz kliknout a ihned se přemístíte do dané firmy a k danému dokladu…

  • No labels